כמה עולה לבנות אתר אינטרנט לעסק?

בעולם הדיגיטלי של היום כל בעל עסק יודע שכדי להמשיך להוביל או לפחות לא לפגר מאחורה ולהשקיף על המתחרים, רצוי וכדאי לבנות אתר אינטרנט. לכן, רבים בונים אל המוני חברות בניית אתרים שפועלות בשוק ומקבלים אין ספור הצעות מחיר שונות לאותו האתר שביקשו להקים. במאמר זה נאמר אחת ולתמיד כמה עולה אתר אינטרנט ועל פי מה מתומחר המחיר.

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט לעסק?

איך בניית האתר משפיע על המחיר

החלק הקל במלאכת בניית אתרים היא הבנייה עצמה. מבצעים אפיון ראשוני מול בעל העסק, מחליטים על התפריט, השירותים או קטגוריות המוצרים, ומתחילים את בניית העמודים. בגדול, בניית אתר ללא עיצוב יכולה לקחת בין 8-15 שעות, תלוי בגודל. המחיר גדל ככל שהעמודים והדרישה לבנייה גדולה יותר. בניית אתר מתחילה החל מ-3000 ₪ לאתר תדמית פשוט. חנויות דיגיטליות מתחילות לא פחות מ-5000 ₪, תלוי כמות מוצרים, סננים, קטגוריות, פונקציונליות ועוד.

איך עיצוב אתר משפיע על המחיר

לאחר מלאכת בניית האתר, התשתית עצמה מוכנה אך היא לא באמת כזו שאפשר להציג ללקוח או להגיש למנועי חיפוש במידה ולקחתם בחשבון קידום אתרים.
העיצוב הוא חלק חשוב מאד ומשלב לא מעט אלמנטים, צבעי האתר שאחראים על שפת העיצוב, לוגו, נראות אחידה לעמודים, דף בית מאופיין על ידי מאפיין UI UX (חווית משתמש). זו היא עבודה שיכולה לקחת הרבה, תלוי בניסיון המעצב, והזמן הממוצע הוא 10-15 שע' עבודה. שוב תלוי בגודל האתר. מחיר עיצוב אתרים מתחיל מ-2000 ₪ לאתר יחיד.

כתיבת תוכן

בתוך שלב בניית האתר, במידה וחברת הבנייה אינה בעלת כותבי תוכן, עליכם לספק תוכן מתאים לכלל העמודים שבחרתם באתר שלכם. כתיבת תוכן מתחיל מ0.2 אג' למילה עבור תוכן פשוט ללא מחקר ו-0.35 אג' לכתיבת תוכן איכותי כולל מחקר. שימו לב כי האתר שלכם נועד למבקרים, כך שתוכן שאינו טוב, קצר ולא מקורי עלול לפגוע באתר הן מבחינת האינדוקס שלו במנועי חיפוש (עבודת קידום אתרים) והן עבור הגולשים עצמם, שלא ימצאו כי מדובר באתר מקצועי של עסק או חברה מתקדמת. ההמלצה היא להקפיד על תוכן מצוין.

אחסון

כל אתר צריך חברת אחסון, אשר מספקת שרת יציב שישאיר את האתר שלכם תמיד אונליין. לרוב, עבור אתר יחיד וללא תעבורה גדולה בו, המחיר לא יותר מדולרים בודדים. למשל בחברת האחסון הצרפתית קלאודוויז, המחיר פר שרת יחיד הוא 10$ לחודש. יופרס הישראלית מתמחרת ב-15$ לחודש.

דומיין

הדומיין הוא שם המתחם, כמו שם האתר שלנו "pws.co.il". לדומיין יש חשיבות בכך שאם היה פעיל בעבר, יש לבדוק שאינו נמצא ברשימה שחורה ולא מקבל קישורים אפורים מאתרים מפוקפקים.
המחיר של הדומיין הוא שנתי ומתחיל ב-57 ₪ כולל מע"מ למקסימום 65 ₪ כולל מע"מ, תלוי באיזה רשם בחרתם.

לסיכום,

מחיר אתר אינטרנט עולה לפחות 3500 ₪ מאנשי מקצוע שונים בשוק והמחירים משתנים. אך במידה ואתם לא באים מהתחום, מומלץ להתייעץ עם אחד שכן כדי לקבל תוצר מעולה וטוב יותר, שישמש לכם ככלי מניב ותדמיתי מקצועי.

*המחירים בכתבה משתנים ונקבעים בהתאם לפרויקט בלבד.

 

רוצים לקרוא שוב משהו ספציפי?
חבר צריך לדעת? שתפו אותו!
להצעת מחיר מלאו את הטופס